Blog

Dohoda o vině a trestu

19.5.2023

Pokud jste spáchali trestný čin, nemusíte nutně skončit před soudem - dohoda o vině a trestu je totiž odklonem v trestním řízení. To znamená, že věc se nebude projednávat u soudu v hlavním líčení, ale že uznáte svou vinu, a se státním zástupcem se dohodnete na trestu. Vaší motivací pro toto řízení může být dosáhnutí nižšího trestu, a také nepříjemné dokazování viny. Každou takovou dohodu však soud musí schválit.

Odklony v trestním řízení

18.3.2023

Spáchali jste trestní čin, a přestože má policie dostatečné množství důkazů k zahájení soudního řízení, neznamená to vždy také to, že s vámi musí být vedeno trestní řízení, nebo že budete mít zápis v rejstříku trestů. Kromě vyneseného rozsudku totiž existuje alternativní způsob vyřízení, a to pomocí odklonů v trestním řízení.

Nebankovní úvěry vás mohou vyjít pěkně draho

26.1.2023

Potřebujete si půjčit peníze, ale banky vás odmítly? Mnoho neúspěšných žadatelů, většinou ti rizikoví a nebonitní, se proto vydá jinam - půjčí si od nebankovní společnosti. Ovšem přibližně jedna pětina těch, kteří úvěr získají, má následně problém se splácením. Banky si samozřejmě potřebují kompenzovat ztráty, i proto mají nebankovní úvěry tak vysoké úrokové sazby a můžete se setkat dokonce i s nekalými praktikami.

Lze dosáhnout zrušení darovací smlouvy?

18.11.2022

Jako malé děti jsme často vykřikovali, že co se dává, to se nevrací. Jako dospělí lidé se však můžeme dostat do situace, kdy to, co jsme darovali, chceme nebo potřebujeme z různých důvodů dostat zpátky. Darovali jste někomu pozemek, byt či auto? Potřebujete vědět, zda je možné dosáhnout zrušení darovací smlouvy, a v jakých případech?

Vypořádání podílového spoluvlastnictví

29.9.2022

Vlastníte společně s někým nemovitost nebo pozemek, ale rádi byste se stali jediným vlastníkem, nebo se naopak svého spoluvlastnictví chcete z různých důvodů vzdát? Pak vás čeká proces jménem vypořádání podílového spoluvlastnictví.

Převod nemovitosti na dítě

28.7.2022

Bezúplatné darování nemovitosti svému potomkovi je jedním z nejběžnějších způsobů, jak s ní naložit. Ovšem někdy s tím rodiče nečekají až na stáří, ale rozhodnou se přepsat nemovitost na své ještě nezletilé dítě. Jak je tedy při převodu nemovitosti na dítě potřeba postupovat?

Postup v dědickém řízení

26.5.2022

Poslední rozloučení s blízkou osobou je vždy velmi náročnou situací. Bohužel tím ještě není všem starostem konec, protože bude následovat pozůstalostní neboli dědické řízení, během kterého bude majetek zesnulého rozdělen mezi dědice. I proto je dobré vědět, na co se máte připravit a jaký je postup v dědickém řízení.

Majetkové vypořádání po rozvodu manželství

20.3.2022

Rozvod je vždy pro obě strany velmi nepříjemný proces, obzvláště pak pokud máte společné děti nebo majetek. V ideálním případě se na všem dohodněte sami a soudce vaši dohodu jen posvětí. V tom horším vám bude muset pomoci majetkové vypořádání po rozvodu manželství vyřešit soud.

Darovací smlouva s věcným břemenem

30.1.2022

Chcete darovat svou nemovitost, ale bojíte se, že by ji obdarovaný mohl prodat a vy byste tak přišli o střechu nad hlavou? Pokud svůj byt nebo dům někomu darujete, ztratíte nad ním veškerou kontrolu. Ovšem nemusí tomu tak nutně být, pokud si zajistíte darovací smlouvu s věcným břemenem.

Podmínky vyhlášení osobního bankrotu

23.9.2021

Dostali jste se do extrémně složité finanční situace, kdy nezvládáte platit své závazky a dluhy? Vyzkoušeli jste už všechny možnosti, ale žádná nepomohla? Pak je možná načase uvažovat o osobním bankrotu. Ovšem pro vyhlášení osobního bankrotu je potřeba splnit určité podmínky.

12 3